Irandia powróci z eksportem żywca wołowego na Bliski Wschód - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pd2596ad.jpg
W latach 90-tych handel żywcem został zablokowany ze względu na kryzys związany z tzw. chorobą szalonych krów (BSE). Odblokowanie wysyłek będzie dla  irlandzkich farmerów dodatkowym „zastrzykiem” gotówki oraz przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy w sektorze. Wszystkie szczegóły dotyczące  wznowienia handlu powinny zostać doprecyzowane najpóźniej do połowy lutego br. W połowie lat 90-tych irlandzki eksport żywca wołowego do krajów Bliskiego Wschodu był wart ponad 130 mln EUR. Wysłano w tym kierunku 260 tys. sztuk bydła. W 1995 r. do Egiptu trafiło około 175 tys. sztuk tych zwierząt,  natomiast do Libii dostarczono ich ponad 80 tys. sztuk.
Wznowienie handlu będzie obarczone jednak ryzykiem, wynikającym z braku stabilności politycznej w tych krajach. Dlatego też dostawcy będą musieli  otrzymać zapłatę z góry zanim towar trafi na statek. Istnieje także opinia, że dostawy mogą zostać uruchomione dopiero na jesieni, kiedy to podaż zwierząt rośnie, a ceny spadają.

 

Źródło: FAMMU/FAPA na podst.: Meat Trade News Daily z dn. 2.01.13

Zaloguj się aby dodać komentarz