Średnie ceny zakupu bydła w ubojniach - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

W ostatnim tygodniu stycznia  średnie ceny zakupu bydła w ubojniach nieznacznie spadły.

 

 

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i  Rozwoju Wsi w pierwszych 4 tygodniach stycznia br, ceny zakupu bydła w ubojniach były stabilne z nieznaczną tendencją wzrostową cen krów od 10,67 do 10,86 zł/kg wbc.

W 5 tygodniu (dane za okres 28.I – 3.II. br.) tj. po wybuchu afery z nielegalnym ubojem w powiecie Ostrów Mazowiecka, odnotowano tygodniowy spadek średniej ceny bydła ogółem o 1,5%. Ceny młodych byków [kat. A] spadły o 1,2% (do 13,56 zł.kg wbc), krów o 1,1% (do 10,74 zł/kg wbc) i najmniej jałówek o 0,1% (do 13,27 zł/kg wbc).

Biorąc pod uwagę okres całego stycznia (5 tygodni) średnia cena zakupu bydła ogółem w tym miesiącu w stosunku do grudnia ub.r. nie uległa zmianie natomiast cena młodych byków [kat. A] była nieznacznie niższa o 0,3% i krów o 0,7%.

W porównaniu do stycznia roku ubiegłego średnie ceny zakupu bydła ogółem były niższe o 2,8%, młodych byków [kat. A] o 2,2% a krów o 6,2%.

 

 

Autor: Krzysztof Seredyn

Zaloguj się aby dodać komentarz