Za co ARiMR przyzna punkty we wnioskach o dotację na modernizację gospodarstw rolnych? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do końca maja można składać wnioski o dotację na modernizację gospodarstw rolnych w obszarze c. Jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać dotację na modernizację gospodarstw rolnych w 2019 roku?

 ARiMR podejmę decyzję o przyznaniu dotacje na modernizację gospodarstw rolnych a obszarze na podstawie listy rankingowej stworzonej na podstawie sumy punktów. 

Punkty we wnioskach o dotację na modernizację gospodarstw rolnych będą przyznawane m.in. za: 

  • zwiększenie liczby zwierząt, których inwestycja dotyczy,
  • uczestnictwo w unijnym lub krajowym systemie jakości żywności,
  • uczestnictwo w systemie rolnictwa ekologicznego, o ile suma powierzchni użytków rolnych objętych tym systemem stanowi co najmniej 50% sumy wszystkich powierzchni,
  • inwestycje służące ochronie środowiska naturalnego lub zapobiegające zmianie klimatu, 
  • wiek wnioskodawcy – dodatkowe punkty uzyska tzw. młody rolnik, czyli którzy mają nie więcej niż 40 lat,
  • rolnicy, którzy do tej pory nie otrzymali dotacji na „Modernizację gospodarstw rolnych” z PROW 2007-2013 lub z PROW 2014-2020. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ciągu 90 dni od zakończenia przyjmowania wniosków ogłosi listę z kolejnością przysługiwania dotacji na modernizację gospodarstw rolnych. 

Zaloguj się aby dodać komentarz