Modernizacja gospodarstw rolnych- sprawdź co możesz zrealizować w ramach obszaru C - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Trwa nabór wniosków dotyczących działania modernizacja gospodarstwa rolnych. Czas na aplikowanie o środki upływa z końcem maja 2019 roku.
Jednym z obszarów objętych finansowaniem jest rozwój produkcji bydła mięsnego.

Na co rolnicy mogą przeznaczyć dotację i jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać dotację na modernizację gospodarstw rolnych w 2019 roku?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła, że od piątku, 29 marca 2019 roku będzie przyjmować wnioski na modernizację gospodarstw rolnych w obszarze c – na rozwój produkcji bydła mięsnego maksymalna kwota wsparcia może wynosić do 500 tys. złotych dotacji.

ARiMR przyznaje dotacje w postaci dofinansowania do poniesionych kosztów inwestycji. Standardowo Agencja refunduje 50% poniesionych kosztów kwalifikowalnych. Jednak w przypadku, gdy wniosek o dotację składa tzw. młody rolnik lub jest on złożony przez kilka gospodarstw rolnych wspólnie, wówczas ARiMR dofinansowuje 60% poniesionych kosztów kwalifikowanych.

Rolnicy z tych pieniędzy mogą sfinansować m.in. zakup nowych maszyn rolniczych, ale muszą jednocześnie zrealizować także inwestycje w budowę lub modernizację budynków inwentarskich lub magazynów paszowych, w tym na wyposażaniem takich budynków czy magazynów.

Kto może ubiegać się o pomoc na modernizację gospodarstw rolnych?

O dotacje na modernizację gospodarstw rolnych mogą ubiegać się rolnicy, którzy mają gospodarstwo rolne o powierzchni od 1 ha do maksymalnie 300 ha.

O dotacje mogą ubiegać się gospodarstwa o odpowiedniej wielkości ekonomicznej. Z kolei do gospodarstw, który chcą otrzymać wsparcie na rozwój produkcji bydła mięsnego wielkość ekonomiczna gospodarstwa musi wynosić od 10 tys. euro 200 tys. euro.

Z tego dolnego progu są zwolnione mniejsze gospodarstwa, które składają wspólny wniosek o dotację, jednak wówczas suma wielkości ekonomicznej wszystkich gospodarstw musi wynieść co najmniej 15 tys. euro, a po zrealizowaniu inwestycji, wielkość ekonomiczna gospodarstwa każdego z wspólnie wnioskujących rolników osiągnie wartość co najmniej 10 tys. euro.

 

Źródło: https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/modernizacja-gospodarstw-rolnych-2019-wysokosc-dotacji-warunki-i-terminy/

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz