Od 2018 roku ARiMR będzie przyjmować wnioski o unijne dopłaty tylko przez internet - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do tej pory wnioski elektroniczne składało mniej niż 1% rolników. Od przyszłego roku papierowe wnioski będą przyjmowane w drodze wyjątku tylko od osób, które nie są w stanie dotrzeć do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Osoby w podeszłym wieku, które nie korzystają z komputera moga liczyć na pomoc pracowników ODR oraz ARiMR. W biurach powiatowych ARiMR będzie stać 1 lub 2 komputery, na których z pomocą pracowników będzie można wypełnić wniosek.

Paulina Kiełczewska z Departamentu Płatności Bezpośrednich ARiMR zapewnia, że nie będzie to skomplikowane. Przygotowywana jest aplikacja, która ma maxymalnie ułatwić złożenie wniosku elektronicznego. Komputerowy kreator będzie prowadził przez poszczególne etapy wniosku, komunikując i wskazując co na danym etapie trzeba zrobić. Przygotowanie e-wniosku ma być łatwiejsze od papierowego. Prawidłowo złożone wnioski szybciej otrzymają zaliczkę, co w pewnością jest dużą korzyścią. Z ułatwień skorzystają też właściciele małych gospodarstw.Zaloguj się aby dodać komentarz