Rozpoczęcie wypłaty zaliczek - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zaliczki w pierwszej kolejności trafią do rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych oraz terenów zagrożonych wystąpieniem ASF. Od wczoraj Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek dopłat bezpośrednich.

Ze względu na trudną sytuację finansową wielu gospodarstw spowodowaną przez tegoroczne złe warunki atmosferyczne, minister rolnictwa wystąpił do Komisji Europejskiej z prośbą o zgodę na wcześniejszą wypłatę zaliczek dopłat bezpośrednich w wysokości 70% należnej kwoty. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przewiduje, że od 16 października do 30 listopada do rolników trafi ponad 10 mld złotych. W tym roku wniosek o płatności bezpośrednie złożyło 1 342 tys. rolników. Zaliczki otrzymają rolnicy, którzy spełnili warunki do otrzymania płatności.

Na dopłaty za 2017 rok jest przeznaczone ok 14 mld 800 mln złotych.

Wypłata płatności końcowych rozpocznie się 1 grudnia.

Rolnicy poszkodowani podczas nawałnic mogą się ubiegać o pomoc krajową. Wnioski o przyznanie pomocy krajowej można składać do 31 października 2017r. do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc ta dotyczy szkód jakie wystąpiły w uprawach rolnych, lasach, lub w budynkach służących do prowadzenia działalności rolniczej. Pomoc ta wynosi 1000 zł/ha uprawy rolnej, 2000 zł/ha lasu i do 10 tys. zł na odtworzenie budynku.

Ponadto do 18 października ARiMR przyjmuje wnioski na innowacje odtwarzające potencjał produkcji rolnej. Kolejny nabór planowany jest na listopad 2017.

Źródło: Agrobiznes

Zaloguj się aby dodać komentarz