120 % dopłat do 2020 roku - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
120-doplat-do-2020-roku
W Polsce istnieją takie regiony, gdzie ziemia jest prawie na wagę złota, właściciele niewielkich gospodarstw chętnie wydzierżawiają grunty, ale nie chcą ich sprzedawać. Zachętą do zmiany decyzji jest jedno z działań w programie rozwoju obszarów wiejskich. Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekażą grunty innemu rolnikowi. Dzięki temu działaniu duże gospodarstwa rolne mogą powiększyć swoje gospodarstwa, a małe gospodarstwa otrzymają dodatkowe premie w wysokości 120% dopłat bezpośrednich do 2020 roku.

W 2016 roku zostało złożonych kilkaset wniosków. W tym momencie wszystkie decyzje zostały już wydane, a płatności zostały zrealizowane na kwotę ponad 7 200 tys. złotych.

Kolejny nabór wniosków o premię w zamian za trwałe przekazanie gospodarstwa rolnego planowane jest od września tego roku.

O wsparcie będą mogli się ubiegać rolnicy prowadzący działalność rolniczą na terenie Polski, którzy zostali zakwalifikowani i nadal uczestniczą w systemie małych gospodarstw, w ramach systemu wsparcia bezpośredniego i którzy zobowiążą się do zaprzestania produkcji rolniczej oraz trwale przekażą gospodarstwa innym rolnikom.

Można jednocześnie sprzedać ziemię, sprzedać gospodarstwo, wystąpić z KRUS i uzyskać za to odpowiednią gratyfikację. Wice minister zachęca i podkreśla, że zostały wprowadzone uproszczenia w porównaniu do pierwszego naboru. Ułatwienia te dotyczą między innymi, możliwości przekazywania zwierząt gospodarskich innemu rolnikowi niż nabywającemu grunty, orz obniżenia progu punktowego. Zmiany te pozwolą większej ilości osób skorzystać z premii  za trwałe przekazanie gospodarstw.

Źródło: Agrobiznes

Zaloguj się aby dodać komentarz