Rozwój produkcji prosiąt, mleka i bydła opasowego - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rozwoj-produkcji-prosiat-mleka-i-bydla-opasowego
Wysokość dofinansowania wynosi w zależności od rodzaju produkcji- 500 tys. zł w przypadku bydła mlecznego i opasowego, a 900 tys. zł w przypadku produkcji prosiąt. Warunkiem koniecznym, dla osób ubiegających się o wsparcie jest posiadanie gospodarstwa rolnego o odpowiedniej wielkości ekonomicznej. W przypadku produkcji mleka i bydła opasowego nie może być ona większa niż 200 tys. euro, a w przypadku produkcji świń 250 tys. euro.

Wsparcie obejmuje zarówno budowę budynku jak i jego wyposażenie, oraz adaptację budynków już istniejących na terenie gospodarstwa na budynki gospodarcze związane z  określonym obszarem wsparcia.

Wszystkie wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Na wyższe noty mogą liczyć młodzi rolnicy, rolnicy chcący zwiększyć produkcję, inwestycje sprzyjające ochronie środowiska, oraz uczestniczące w krajowym lub unijnym systemie jakości żywności (np. QMP, PQS, QAFP). Certyfikat który rolnik ma posiadać w dniu złożenia wniosku, w ramach systemu ekologii lub jakości musi dotyczyć produkcji związanej z realizowanym projektem.

Źródło: Agrobiznes

Zaloguj się aby dodać komentarz