Co powinien zawierać biznesplan grupy producenckiej? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
co-powinien-zawierac-biznesplan-grupy-producenckiej
Plan biznesowy grupy powinien zawierać informacje dotyczące grupy, jej poszczególnych członków, opis struktury organizacyjnej grupy, informacje odnośnie majątku i produkcji rolnej, opis i harmonogram działań grupy, jej przewidywań i oczekiwań związanych z prowadzoną działalnością.W planie biznesowym należy wpisać m.in. liczbę i gatunek zwierząt, które posiadają poszczególni członkowe grupy, wykaz budynków, maszyn i środków transportu wykorzystywanych do produkcji produktów, ze względu na które została utworzona grupa.

Poza tym w części dotyczącej planowanej do osiągnięcia wielkości wartości netto produkcji należy wpisać szacunkową wielkość i wartość netto produkcji oraz sprzedaży towaru przez poszczególnych członków grupy.

W biznesplanie powinny znaleźć się także informacje dotyczące szacunkowych przychodów z prowadzonej działalności i poniesionych kosztów oraz działania, jakie grupa zamierza zrealizować w poszczególnych latach planu biznesowego. Wszelkie zaplanowane działania powinny znaleźć się w harmonogramie.

Podobnie grupa powinna rozpisać w dokumencie plan finansowania, ze wskazaniem źródeł pozyskania środków oraz plan przeprowadzonych szkoleń.

 

źródło: Wieścirolnicze.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz