Hogan na temat pomocy dla mleczarzy - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
hogan-na-temat-pomocy-dla-mleczarzy
Hogan zasugerował, że Komisja rozważa alternatywne środki, ale będzie rozważał przyznanie dodatkowych pieniędzy tak długo, jak niektóre kraje nie skorzystają z istniejących funduszy pomocowych. "Prosiłbym pod koniec czerwca ... pozostałe osiem państw członkowskich do wypłaty, jak szybko to możliwe", powiedział Hogan, odnosząc się do krajów, które nie wykorzystały  € 500 mln z pakietu pomocowego dla zmagających się z trudnościami rolników, które  Komisja przyjęła we wrześniu.

Hogan spotkał się również z krytyką jego dobrowolnego programu redukcji produkcji mleka, zatwierdzonym przez Radę Europejską w marcu, co pozwala producentom mleka na wspólne działania w celu zmniejszenia produkcji i otrzymania środków na ten cel od państw członkowskich w ramach rekompensaty. Program ma na celu dać producentom narzędzia aby podnieść ceny mleka, jednak niektórzy posłowie stwierdzili, że ten program nie działa i nie będzie działał tak długo, jak jest to system dobrowolny, z niektórymi producentami którzy cały czas kontynuują  zalewanie rynku.  Komisarz przyznał, że spotkał się z "mieszaną reakcją" co do tego programu. "Zgadzam się, że musimy wszyscy odegrać swoją rolę", powiedział.

Powiedział, że Komisja patrzy również na inne alternatywy. "Istnieją narzędzia zarządzania ryzykiem w ramach WPR, ale niestety nie są one dość silne," powiedział. "Patrzymy na doświadczenia amerykańskie i doświadczenia krajów Oceanii." W Stanach Zjednoczonych, na przykład, korzysta się z programu ochrony marży, który pozwala rolnikom na zastosowanie ubezpieczenia na pokrycie różnicy pomiędzy kosztem paszy i cen mleka.

Fundusze są do wykorzystania przez państwa członkowskie do końca czerwca br. Polska wykorzystała 0% funduszy z 28,9mln EUR przyznanych przez Komisję.

krir.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz