Przemysł mleczarski chce pomóc brytyjskim hodowcom - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
przemysl-mleczarski-chce-pomoc-brytyjskim-hodowcom
Mleczarskie organizacje w Wielkiej Brytanii skupiające w swoim gronie producentów oraz zajmujące się doradztwem chcą wspierać hodowców bydła mlecznego, którzy w ciągu ostatnich miesięcy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji.- Rynek mleka wygląda dość ponuro. W krótkim czasie musimy zapewnić rolnikom w całym kraju wsparcie oraz służyć fachowym doradztwem na temat produkcji w trudnym czasie. Musimy im powiedzieć co mogą i powinni zrobić, aby przetrwać te okresy zmienności rynku i niskich cen - mówi Rob Harrison, prezes NFU czyli Narodowego Związku Farmerów.

- Chcemy, żeby rolnicy wiedzieli do kogo mogą się udać po pomoc w rozwiązaniu trudnych problemów z którymi spotykają się na co dzień w swojej pracy. Wiem, że problemy są różne, ponieważ nie ma dwóch producentów, którzy mają takie same fermy - przyznaje dyrektor do spraw strategii AHDB Dairy Amanda Ball.

Przedstawiciele organizacji mleczarskich podkreślają, że sposobem na przetrwanie trudnego okresu na rynku mleka jest wzajemna współpraca banków, konsultantów, doradców żywieniowych oraz lekarzy weterynarii.

 

Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz