Resort rolnictwa: są dodatkowe pieniądze na zaliczki dopłat bezpośrednich - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
resort-rolnictwa-sa-dodatkowe-pieniadze-na-zaliczki-doplat-bezposrednich
- Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela minister finansów decyzją z dnia 23 listopada 2015 r. zwiększył o kwotę 1 mld 386 mln zł wydatki na realizację do końca listopada br. zaliczek na dopłaty bezpośrednie dla producentów rolnych w ramach kampanii 2015 rok - poinformował resort rolnictwa w komunikacie.
ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek 16 października 2015. Rolnicy dostają je „z automatu”, a więc nie musieli składać dodatkowych wniosków, by się o nie ubiegać. ARiMR szacuje, że pieniądze powinny trafić na konta 82 proc. uprawnionych do otrzymania dopłat bezpośrednich.

  Wysokość zaliczki wynosi 50 proc. dopłaty bezpośredniej, czyli jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich.

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. A od 1 grudnia rozpocznie się wypłata dopłat bezpośrednich.Źródło: Redakcja AgroNews,

Zaloguj się aby dodać komentarz