Rolnicy wciąż czekają na "protokoły suszowe" - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rolnicy-wciaz-czekaja-na-protokoly-suszowe
Przypomniał w nim reprezentantowi rządu w terenie, że rolnicy nie posiadający protokołu klęskowego ze stosowną adnotacją wojewody nie mogą wnioskować   o określoną w przepisach pomoc  ze strony KRUS, ANR, gmin czy innych instytucji zajmujących się wsparciem rolnictwa indywidualnego. 

Powodem zaniepokojenia WIR jest przedłużanie się procedur związanych z obsługą protokołów komisji klęskowych powołanych przez władze dotkniętych suszą gmin i przesłanych w swoim czasie do Urzędu Wojewódzkiego. Zdaniem prezesa Walkow-skiego opóźnienia urzędnicze powodują kumulowanie się niekorzystnych dla rolników czynni-ków utrudniających racjonalne gospodarzenie, takich jak „nie-urodzaj i związany z nim deficyt pasz, będący skutkiem głębokiego niedoboru opadów, niskie ceny utrzymujące się od dłuższego czasu na rynku żywca wieprzowego i mleka, czy opóźnienia realizacji dopłat obszarowych, spowodowane brakiem informatycznego przygotowania ARiMR dozmieniających się zasad udzielania tych dopłat”. Dlatego też zarząd WIR domaga się wyjaśnień i przesłania informacji nt. obsługi protokołów klęskowych.

 

Źródło: WieściRolnicze.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz