20 mln zł dotacji na drogi dojazdowe do gruntów rolnych - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
20-mln-zl-dotacji-na-drogi-dojazdowe-do-gruntow-rolnych
Dotacje umożliwią zrealizowanie 140 gminnych projektów. Wszystkie umowy na dofinansowanie dróg dojazdowych do pól mają być podpisane do końca lipca - poinformował w czwartek PAP Jacek Grabarski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.W ramach modernizacji drogi mogą być remontowane, rozbudowywane lub przebudowywane. Dofinansowywane są projekty, które przewidują wykonanie całej powierzchni jezdni, w tym również pełną konstrukcję drogi, np.: podbudowę, przepusty, rowy odwadniające, pobocza.Dotacji nie dostają remonty polegające tylko na "łataniu dziur".
W zależności od konstrukcji drogi może być przyznane dofinansowanie do wysokości 30 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku nawierzchni wykonanej metodą powierzchniowego utwardzenia lub 60 proc. w przypadku nawierzchni mineralno- asfaltowej.

W tym roku najwyższe kwoty dotacji otrzymały gminy z powiatów: sieradzkiego (ponad 2,13 mln zł), poddębickiego (2,1 mln zł), tomaszowskiego (1,55 mln zł), opoczyńskiego (1,5 mln zł) i zgierskiego (1,33 mln zł).

Co roku ok. 70 proc. gmin składa mniej więcej 140 wniosków o przyznanie środków na ten cel z budżetu województwa, pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych. W ostatnich latach samorząd województwa łódzkiego przeznacza na to rocznie ok. 20 mln zł.

 

 

Autor: PAP/farmer.pl
Zaloguj się aby dodać komentarz