Cebula w żywieniu bydła opasowego - Forum rolnicze portalu - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Cebula w żywieniu bydła opasowego

2016/07/14 18:20 #1 przez Carlos
Czy ktoś słyszał o stosowaniu cebuli w żywieniu opasów? Zainteresowałłyby się nia wogóle? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2016/07/15 10:44 #2 przez GospKujawy
Ale jak cebula? Jakie ma mieć to korzyści?

2016/07/16 22:12 #3 przez Carlos
W formie sproszkowanej w mieszance z innymi ziołami/roślinami. Bardziej mi chodzi o reakcje zwierząt, czy zapach im nie będzie przeszkadzał. I pytam czy może ktoś testował u siebie tego typu komponent 

2016/07/25 18:52 #4 przez RemPa
Ja słyszałem o takich zastosowaniach, ale nie do końca wiem jak to w efekcie się skończyło. Jednak próby takie były 

2016/08/08 21:39 #5 przez Carlos
Nie pamiętasz czy w Polsce czy za granicą?

2016/09/08 20:20 #6 przez Jerzy.Wierzbicki
Słyszałem o reklamacji na jakość polskiej wołowiny w jedenj dostawie. Hiszpańska firma zareklamowała ze względu na dziwny zapach.Okazało się, że bydło było żywione z dodatkiem cebuli.Prawdopopodobnie jesli cebula ma dobre właściwości jako dodatek do paszy to trzeba na jakiś czas przed ubojem odstawić. Trzeba by sprawdzić czy wystarczy dwa tygodnie, może miesiąc.

2017/01/18 15:27 #7 przez jaaqob13
Przy lekkiej biegunce, stosowaliśmy u zakupionych cieląt, susz czosnkowy, pozbawiony tego ostrego zapachu, ale jak pisałem stosowany był jako naturalny antybiotyk i nie był obecny cały czas w dawce pokarmowej.

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\SiteApplication::getMenu() should not be called statically in /home/platne/serwer47815/public_html/bukaciarnia.pl/templates/site/views/footer.php on line 9

Deprecated: Non-static method Joomla\CMS\Application\CMSApplication::getMenu() should not be called statically in /home/platne/serwer47815/public_html/bukaciarnia.pl/libraries/src/Application/SiteApplication.php on line 275

Notice: Undefined variable: this in /home/platne/serwer47815/public_html/bukaciarnia.pl/libraries/src/Application/CMSApplication.php on line 441