nowy ciagnik - Forum rolnicze portalu - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

nowy ciagnik

2016/02/22 15:35 #1 przez Przemo
Mam w planach zakup nowego ciągnika do mojego gospodarstwa :) Ciągnik pracował by na 40h i potrzebny mi ciagnik średniej mocy tak ok 100-120kM. Chciałbym przeznaczyc na ten cel 250 tys. Możecie polecić jakiś, albo powiedziec na co zwrócić uwagę  przy zakupie 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2016/06/15 23:33 #2 przez michalczarzasty1993
taka moc to 4 lub 6 cylindrów to już zależy od ciebie i od tego z czym będzie miał współpracować jeśli tur, prasa, kosiarka to lepsze 4 cyl a jeśli więcej pracy w transporcie i uprawa to 6 cyl. zwróć uwagę na bliskość serwisu oraz na koszty eksploatacyjne - wymiana oleju i koszty przeglądów. 

2017/04/21 15:23 #3 przez jaaqob13
Skoro będzie pracował na takiej powierzchni, będzie to ciągnik główny, więc decydowałbym się na 120 KM może nawet trochę więcej. Równiez dlatego, no bo perspektywa rozowju chyba musi byc, nie? :P No i bral w sześciu cylindrach, zawsze to cykle pracy cylindrów na siebie zachodzą, dzięki czemu silnik bardziej żywotny, pozatym lepszy moment obrotowy, można cięższe maszyny czepiać, bo bardziej stabilny. I jak ma być przciążoną 4 cylindrówka to lepiej, żeby była nie obciążona w 100 % 6-stka, może nawet mniej spalić. Co do marki to kwestia gustu, portfela no i przedewszystkim opini użytkowników o danym modelu.

2018/02/23 15:39 #4 przez krzysieeek
Trudne wybory, wielu rolników ma ten sam dylemat. 40 ha? ja bym chyba wybrał 6 cylindrów, bo jednak te ,,czwórki" w ciężkiej uprawie męczą się i trzeba je bardzo dobrze dociążyć z przodu. Bez TUZa to nawet nie kupuj tej czwórki. Obecnie nawet 170 KM z 4 cylindrów, ciekawe jak z trwałością tych silników. Jeśli chodzi o markę to już kwestia upodobań.

2018/03/09 11:32 #5 przez Monika Nowacka
a co na to ARiMR? jak uzasadnisz zakup sześciu garów na 40ha?

2018/03/09 13:07 - 2018/03/09 13:07 #6 przez krzysieeek
W PROW 2007-2013 wszystko przechodziło :)
a teraz to chyba lepiej kupić bez dotacji