Wołowina wagyu co raz bardziej znana w Polsce. - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Przypominamy, że za uczestnictwo w systemach jakości żywności dostajecie aż
2 dodatkowe punkty!
To bardzo zwiększa Wasze szanse na uzyskanie wsparcia!

Przypominamy, że za uczestnictwo w systemach jakości żywności dostajecie aż
2 dodatkowe punkty!
To bardzo zwiększa Wasze szanse na uzyskanie wsparcia!

Przypominamy, że za uczestnictwo w systemach jakości żywności dostajecie aż
2 dodatkowe punkty!
To bardzo zwiększa Wasze szanse na uzyskanie wsparcia!

Arrow
Arrow
PlayPause
Slider


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wołowina wagyu pochodzi z azjatyckiego bydła w typie roboczym tuczonego nawet przez okres 2-3 lat. Bydło to posiada genetyczną predyspozycję do odkładania tłuszczu międzymięśniowego w większej ilości niż pozostałe rasy. Tłuszcz ten sprawia, że mięso to jest bardziej marmurkowate niż mięso z pozostałych ras.  Wyjątkowość tego mięsa wynika także z szczególnego żywienia i wyjątkowego traktowania zwierząt.

W diecie bydła poza standardowym żywieniem zbożami pojawiają się buraki pastewne, ziemniaki a także sake i piwo, które mają zaostrzyć apetyt zwierzętom. Ponadto zwierzęta codzienne poddawane są zabiegom masażu. Masaż ma za zadanie odłożenie w mięśniach równomiernej warstwy tłuszczu, oraz powstania delikatnej i równomiernej marmurkowatości.

Poza wyjątkowością procesu powstawania wołowiny wagyu, warto też jej skosztować ze względu na jej wyjątkowy smak i wartości odżywcze. Mięso ro zawiera bardzo dużo kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Kwasy te zapobiegają powstawaniu miażdżycy, udarom mózgu, zawałom, wspomagają prawidłowy wzrost u dzieci i młodzieży oraz pomagają zachować zdrowie. Ponadto kwas omega-3 obniża stężenie trójglicerydów i cieśnienie krwi zapobiegając przez to arytmii serca, a kwas omega-6 zmniejszają stężenie cholesterolu LDL. Mięso tych zwierząt posiada zwiększony stosunek kwasów jednonienasyconych do kwasów tłuszczowych nasyconych, co wzmaga właściwości prozdrowotne mięsa. Ponadto to smaczne źródło żelaza, cynku oraz wartościowego białka i witamin z grupy B.

Wołowina ta jest uważana za doskonały składnik w diecie niskocholesterolowej o właściwościach silnie antyoksydacyjnych.

Pod względem kulinarnym idealna marmurkowatość tego mięsa sprawia, że w czasie obróbki termicznej mięso będzie soczyste, zachowa aksamitną konsystencję i wyjątkowy, długo utrzymujący się i bogaty smak. Należy wspomnieć, że do smażenia tego mięsa nie używa się ani oleju, ani masła, wystarcza własny tłuszcz pochodzący z mięsa.

Wszystkie te cechy powodują, że mięso to jest poszukiwanym surowcem w wielu kuchniach świata.

Źródło:

https://kobieta.wp.pl/wolowina-wagyu-podbija-polske-miesny-przysmak-z-masterchefa-6192267399280257a

Skarżyński D. J., Siemieniuch A. J., Majewska M., "Wagyu- japońskie bydło mięsne", Medycyna Wet., 2009, 65 (8).

Zaloguj się aby dodać komentarz

Aktualności

21 marzec 2018 97

Sejmowa Komisja Ustawodawcza z 21 marca 2018

Kategoria: Aktualności
Dziś odbyła się Sejmowa Komisja Ustawodawcza, która opiniowała poselski projekt o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.
19 marzec 2018 133

Konferencja: "Perspektywy rozwoju produkcji żywca wołowego oraz chowu i hodowli owiec na Lubelszczyźnie"

Kategoria: Wydarzenia
Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli razem z Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego mają przyjemność zaprosić Państwa na Konferencję pt.: Perspektywy rozwoju produkcji żywca wołowego oraz chowu i hodowli owiec na Lubelszczyźnie.
14 marzec 2018 24

Deklaracja ministrów rolnictwa państw bałtyckich i Polski

Kategoria: Aktualności
W Rydze odbyło się wczoraj spotkanie ministrów rolnictwa państw bałtyckich i Polski. Głównym celem było wypracowanie wspólnego stanowiska dotyczącego przyszłości rolnictwa po 2020 r. Odniesieniem do dyskusji w sprawie WPR po 2020 r. był komunikat KE z 29…
09 marzec 2018 257

Bydło zamiast świń

Kategoria: Chów i hodowla bydła
Hodowla bydła mięsnego może być alternatywą dla dotychczasowych producentów wieprzowiny. Zwłaszcza teraz, kiedy groźny jest afrykański pomór świń.
05 marzec 2018 448

Konsumpcja wołowiny wzrośnie - Jerzy Wierzbicki, Prezes Zarządu Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego, cz. 1

Kategoria: Aktualności
Na portalu FirmyMięsne.pl pojawił się wywiad z Prezesem Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Zachęcamy do lektury.
02 marzec 2018 404

Hodowcy bydła mogą dobrowolnie przystąpić do programu zwalczania IBR i BVD

Kategoria: Prewencja
IBR/IPV oraz BVDV stanowią w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej poważny problem. Nasi sąsiedzi od wielu lat prowadzą programy ich zwalczania. Od tego roku Polska dołączyła do grona krajów starających się wyeliminować te jednostki chorobowe.
26 luty 2018 523

Odnotowano wzrost produkcji mięsa w Polsce.

Kategoria: Aktualności
Ze wstępnego podsumowania 2017 roku przedstawionego 23 lutego (piątek) przez sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jacka Boguckiego, wynika, że produkcja mięsa wzrosła we wszystkich asortymentach.
23 luty 2018 774 1

Smutny finał łapania krowy-uciekinierki.

Kategoria: Wydarzenia
W dniu 22 lutego 2018 miała miejsce akcja łapania słynnej, już nie tylko w Polsce, krowy-uciekinierki. Niestety finał obławy miał bardzo smutny skutek.
22 luty 2018 773

Produkcja bydła mięsnego może być alternatywą dla rolników, którzy zlikwidują chów trzody chlewnej.

Kategoria: Aktualności
Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej przedstawia w jaki sposób można zastąpić produkcję trzody inną produkcją, aby uzyskać dochody porównywalne z tymi z produkcji świń.
21 luty 2018 683

Stodoła z magazynowanymi płodami rolnymi w płomieniach!

Kategoria: Wydarzenia
Pożar miał miejsce w dniu 17 lutego 2017r. w miejscowości Osowo gm. Lipka, w godzinach porannych.
20 luty 2018 704

Ważna ankieta

Kategoria: Aktualności ogólne
Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej innowacji w rolnictwie. Informacje których Państwo dostarczycie zostaną wykorzystane podczas EPP Group External Bureau Meeting on Innovation.
20 luty 2018 983

Premiera filmu "PGR Obrazy" - dokument o trudnych czasach

Kategoria: Aktualności
W dniu 14 lutego 2018r. odbyła się premiera filmu pt. „PGR Obrazy”, w reżyserii Joanny Warechy. Premiera miała miejsce w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Dokument opowiada o ludziach żyjących w PGR-ach, na przełomie lat…

Ostatnie filmy

20 luty 2018
Gospodarstwo rolne 811

Film "PGR Obrazy" - dokument obalający stereotypy

18 styczeń 2018
Ciekawostki 2085

Żarłoczna krowa!

14 czerwiec 2017
Prowadzenie opasu 2403

Feedloty w Australii

Baza wiedzy

Default Image
28 luty 2018 399

Buhaje limousine oceniane we francuskim centrum genetycznym pożądane na całym świecie.

Kategoria: Typy i rasy bydła
W Lanaud niedaleko Limoges w centralnej Francji znajduje się centrum genetyczne dla buhajów rasy limousine. Bydło tej rasy charakteryzuje się bogatą tradycją, księga hodowlana we Francji została założona w 1886 roku. Stacja oceny buhajów powstała w 1984 roku.
wolce-w-produkcji-wolowiny
05 październik 2017 2339

Wolce w produkcji wołowiny

Kategoria: Chów bydła
Wolce są to kastrowane buhajki przeznaczone na opas. Celem opasania wolców jest produkcja mięsa wołowego wysokiej jakości.Kastrację sztuk przeznaczonych na opas jako wolce zaleca się z wielu powodów:- samce wykastrowane są znacznie spokojniejsze, co ogranicza…
piemontese
21 wrzesień 2017 2240

Piemontese

Kategoria: Typy i rasy bydła
Rasa ta powstała w wyniku przekrzyżowania Pakistańskiego Zebu z Turem na terenach północno- wschodnich Włoch. Takie połączenie genów oraz ostre warunki klimatu (okresowe susze i mroźne zimy) spowodowały, że bydło tej ras jest znakomicie przystosowane do…
wyslodki-buraczane-w-zywieniu-bydla-miesnego
13 wrzesień 2017 2702

Wysłodki buraczane w żywieniu bydła mięsnego

Kategoria: Żywienie bydła
Wysłodki buraczane są produktem ubocznym przemysłu cukrowniczego. Powstają w wyniku wyługowania wodą rozdrobnionych buraków cukrowych i innych składników rozpuszczalnych w wodzie w trakcie procesu wytwarzania cukru. Stanowią cenną paszę dostępną głównie w…
wady-i-zalety-produkcji-zywca-wolowego
06 wrzesień 2017 2303

Wady i zalety produkcji żywca wołowego

Kategoria: Chów bydła
Niestety, prowadzenie gospodarstwa rolnego jest jednym z najbardziej podatnym na czynniki niezależne od właściciela interesem. Zmieniająca się sytuacja rynkowa, warunki pogodowe czy występujące klęski żywiołowe przekładają się na możliwość uzyskania dochodu.…